Історія Ліни

Ліна – фасилітаторка з Йорданії. Вона працює соціальним працівником для біженців з Сирії, яких зараз в країні більше мільйона. Вона виросла у традиційній мусульманській сім’ї. Батьки оплачували навчання в школі, хотіли, щоб вона стала бізнес-вумен і заробляла багато грошей. Але ще в студентські роки вони почала волонтерувати у кількох громадських організаціях, де зрозуміла, що їй подобається працювати з людьми, а не цифрами. Вона намагалася пояснити свою позицію батькам, але ті ніяк не хотіли чути. Тим не менше, вона не кидала улюбленої справи. Одного разу її запросили прочитати лекцію для учнів про профорієнтацію. Школи у Йорданії поділені на чоловічі і на жіночі. Вона ж пішля читати лекцію у чоловічу школу. Коли вона увійшла у клас, там сиділи одні чоловіки (17-18 років). Але була вчителька, в руках якої були палка. Ліна питає, для чого Вам палка? Як для чого – Вас уберегти від цих агресивних мужиків, палка для того, щоб їх вчасно вдарити. Ліна тоді каже: дякую за бажання мене уберегти, але я думаю, у Вас мільйон інших важливих справ, якщо мені буде потрібна допомога чи захист, я Вас покличу.

Жінка-наглядач залишила клас, учні, звісно все почули. Лекція була фантастична, каже Ліна. Учні ставили мільйон запитань і були задоволені результатом.

Нещодавно, друг Ліни відкрив юридичну практику. Ліна була присутня на відкритті і тут раптом почула: Ми з Вами десь зустрічалися, каже один з бізнес-партнерів друга Ліни. Так, можливо. Тільки де? Ну як де, Ви були тою самою лекторкою, яка розповідала нам у школі про професійний вибір в житті і як важливо не помилитися. Крім того, Ви були першою людиною за час шкільного навчання, яка проявила до нас справжню повагу і повірила у нас, що ми не дебіли, хулігани і що ми можемо бути інакшими. Цей день перевернув моє життя і я вирішив стати юристом.

Ліна так і не послухалася батьків і продовжила працювати з людьми. Зараз вона їздить по світу і є голосом сирійських жінок-біженок.

http://gurt.org.ua/blogs/%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%81%20%D0%A2%D0%B8%D0%BC%D1%87%D1%83%D0%BA/1588/bull/