Second Hand

Біля крамниці на Холодній Горі. Знімок зроблено 8.02.2009. У такому вигляді напис був багато місяців.

Біля крамниці на Холодній Горі. Знімок зроблено 8.02.2009. У такому вигляді напис був багато місяців.

Я завжди обирав собі одяг ретельно і зважено. Настільки уважно, наскільки це може заклопотана людина. Гарний одяг, у смислі підходящий, знайти буває дуже важко. А підходящий одяг має бути не тільки зручним та красивим, але й підкреслювати основні риси особистости, соціальний статус його носія.

Я був просто щасливий, коли побачив, що одна торгівельна марка відповідає всим моїм вимогам!.. Тепер все я купую тільки в її крамницях і наперед знаю, що одяг буде для мене найвищою мірою підходящим. Та й чому тільки одяг?.. І взуття, і спідню білизну можна купити коли не в кожній, то у кожній другій крамниці чудової фірми.
Ця торгівельна марка зветься Second Hand. Дослівно її назва перекладається з анґлійської як “Другі Руки”. Смисл назви, який дослівно не можна перекласти з незрівненно багатшої анґлійської мови, означає “Якщо обридло носити, не викидай на ганчір’я, а віддай у ДРУГІ РУКИ, може комусь цей одяг потрібніший”. Ось так!.. У самій назві фірми міститься моральний імператив! Знаючи це, вже не хочеться вислуховувати жодні протести проти капіталістів, якими б вони дошкульними не були… Я, повністю погоджуючись з етичним принципом моєї улюбленої фірми, віддаю одяг нужденним знайомим, коли проношу його третій-четвертий рік. Таким чином Second Hand потрапляє до третіх, четвертих а інколи – і п’ятих рук.
Практично у кожному кварталі будя-якого міста, що я бачив, є крамничка Second Hand. Так вона і називається. Хоча, далеко не завжди. Інколи назва пишеться як Second Hend. Або навіть Sekond Hend. Часто крамничку називають ріднішими нам назвами. Наприклад, “Дешевий одяг” (тоді діти тицятимуть пальцями на вивіску і питатимуть мам – “А што такоє одЯґ?”). Або – “Нідараґая адєжда із Європи”. Це – російська версія назви в крамницях спеціально для імміґрантів, котрих зараз безжально притісняють наші націоналісти, прагнучи понищити їхню прекрасну зникаючу мову, якою Second Hand звучить як “бившава упатріблянія”.
Крамниці Second Hand зазвичай невеликі, щоб у них не накопичувалось багато людей і кожен почувався вільно. Вони розташовуються на перших поверхах житлових будинків та інших споруд. Інколи це – затишні бутіки у напівпідвальних приміщеннях.
Персонал крамниці весь час посміхатиметься, дивлячись на клієнтів. У торгівельних приміщеннях працює кондиціонер.
У маґазині самообслуговування. Одяг лежить по спеціальних секціях, відсортований за типами: дитячий, жіночий і так далі. Покупці самі вибирають, що їм до вподоби, маючи змогу скільки завгодно розглядати і випробовувати товар на дотик та міцність. Потім товар, котрий їм сподобався, несуть на зважування. Адже вартість всих речей визначається залежно від ваги! Бо всі речі у “Других Руках” однаково чудові, і не можна говорити, що одне краще за інше. Просто є легші і важчі.
Щоправда, у кожній секції різна ціна за кілоґрам – від сорока до двох гривень. Це, можна висловитись, “еліт-клас”, “преміум-клас”, “бізнес-клас”… Коротше, кожному своє. Ціни, як бачите, такі доступні, що не відлякують середнього українця.
Фірма Second Hand проводить різні акції. Дві з них – постійнодіючі і такі милі народові, що навіть не рекламуються і є вже гарною традицією.
Перша полягає в тому, що новопривезений одяг із кожним днем дешевшає. Якщо його не купують до нового завозу (завіз зазвичай раз на тиждень, якогось буднього дня), то він відкладається в окрему секцію для уцінених речей. Це і є та секція, де речі по дві або п’ять гривень за кілоґрам. Виглядає вона як величезний кошик, з якого більшість покупців і вибирають собі стильні лахи.
Друга акція – хто купить сорочку, отримує за три роки желетку; хто купить штани, отримує за три роки шорти. Люди, котрі носять одну й ту саму сорочку та штани від Second Hand щоденно без перерви, можуть отримати желетку та шорти значно швидше.
Поспішайте відвідати найближчий маґазин Second Hand! Якщо ви там ще не були, ви відкриєте для себе місце, де дешево можна придбати найкращий європейський одЯґ!..
…Але… Second Hand за рекламу мені не платить, тому я одразу попереджу про одну його ваду. Думаєте чому в кожній крамничці працює кондиціонер? І влітку і взимку?..
…Для очищення повітря, щоби люди не вчаділи. Звичайна вентиляція не допомагає. Просто одяг обробляють спеціальною речовиною (мабуть, антистатиком, щоби пил не сідав на дорогі речі). Ця речовина, на жаль, дуже смердюча. Часто її дух чути навіть на вулиці, що дозволяє легко знайти Second Hand.
Зрідка частину завозу не обробляють, але тоді одяг чомусь ще смердючіший. Щоби зник “аромат” треба випрати обновку щонайменше двічі.
Сподіваюся, ця невеличка смердюча обставина не псує загальної картини: Second Hand – чудовий бренд!..
Тож рушайте мерщій до “Других Рук”! Я розповів вам все про цю прекрасну торгівельну мережу. Купіть там собі ганчірря з модними написами незрівненно багатшою анґлійською мовою і носіть на здоров’я! Будьте красивими та стильними!

? 2006